Thajský box je bojový sport známý také jako Muay Thai pocházející z Thajska.V Thajském boxu se zápasí pouze ve stoje, zápas na zemi není dovolen. Je známý jako umění osmi končetin, protože jsou povolené údery pěstí, lokty, kopy nohama a koleny. Kromě tohoto širokého spektra technik také využívá specifický styl boje nazvaný klinč. Při klinči bojovníci zápasí v těsné blízkosti, je to vysoce technický souboj založený na síle, technické vyspělosti a koordinaci.

V posledním období zažívá thajský box  velký „boom“ a je stále populárnější pro veřejnost, která má zájem trénovat, jakož i blíže poznávat tento sport. Jeho kouzlu podléhají všichni. Thajský box můžete cvičit i při posilování, tím dosáhnete fyzického zlepšení a zeštíhlení.

Pro lidi, kteří nemají zájem o soutěžní boxovaní v ringu a chtějí s Thai boxem začít, nabízíme bezkontaktní tréninky určené pro začátečníky. Na tréninku Thai boxu se samozřejmě využívají ochranné pomůcky,aby nedošlo k žádnému zranění.

Tréninky jsou zaměřené na vytrvalost, rychlost, sílu a kondici s využitím thai box techniky.

Naučíte se:

  1. dokonalé reflexy a  důslednost správné techniky úderů a jak se jim vyhnout
  2. kopy nohama a klinče (nepostradatelnou součástí kopů je i rotace trupu, díky níž je energie kopu mnohem větší)
  3. základní kryty rukou a základní kryty nohou
  4. úhyby (jedná se o nejtěžší techniku obrany – bezkontaktní, vyžadují dávku předvídavosti, načasování a rychlou reakci)

Vstupte i vy do světa Thai boxu pod vedením zkušeného trenéra s profesionálním přístupem, přátelskou atmosférou a v profesionálně zařízených prostorech pro bojové sporty.