Fitness yoga

Je stále jóga a při cvičení tedy vycházíme ze základních jógových pozic/ásán, jsme extrémně zaměřeni na správné provedení techniky s cílem dosáhnout maximálních výsledků.

Celkově dynamická lekce začíná krátkým soustředěním na dýchání, pokračuje tréninkem rovnovážných pozic, po zklidnění je totiž udržet rovnováhu snadnější a pozice jsou efektivnější. Pozdravy slunce mohou, ale nemusí být součástí lekce. Slouží nám k rychlejšímu zahřátí a celkové přípravě na další pozice, které trénují naše svalové napětí a svalovou sílu. Jóga je fenomenální v tom, že v ásaně můžeme posilovat a zároveň protahovat. Když k tomu ještě musíme držet rovnováhu, komplexně a hlavně intenzivně procvičujeme celé tělo, pálíme hodně kalorií a svaly se díky tomu tvarují do štíhlé a dlouhé, elegantní  podoby. Jsou navíc pružné a my tím získáváme pocit lehkosti.

Na závěr lekce řadíme také klasické pozice „obrácené“ (například svíčka) v jejich jednoduché podobě. Mají výrazné účinky na tělo i mysl. Jsou vynikající na posílení práce našeho srdce a bránice, což je hlavní nádechový sval. Také působí proti únavě nohou. Ukončujeme krátkým zklidněním v pozici „mrtvého těla“.

Při lekci se vyplavují endorfiny, hormony štěstí, takže dobrá nálada je zaručena 🙂