Bosu core

Bosu je balanční pomůcka využívaná v rehabilitaci a po zraněních, ale je také velmi vhodná pro zvyšování intenzity tréninkového režimu. Efektivně pomáhá při procvičení celého těla.

V lekci Bosu Core zpevníte nejen hluboké svaly břišní a zádové, ale také hýždě, svaly na pažích a nohou. Navíc zlepšíte koordinaci pohybu. Zpevněný střed těla následně pomůže i odstranit případné bolesti zad, takže lekce je vhodná pro každého. Není důležité, jestli jste začátečník anebo vrcholový sportovec. Vaše postava při pravidelném cvičení získá pevné a štíhlé svaly a správné držení těla. Díky cílenému rozvoji vytrvalosti a síly středu těla se rychle zvyšuje obratnost, schopnost rychlejšího odrazu,odolnost a schopnost rychle reagovat např. při pádu, uklouznutí.

Cvičení se řadí mezi pomalejší formy tréninku s cílem funkčně a individuálně působit na potřeby každého z vás.

Core traninig

Efektivní dynamické cvičení zaměřené na posílení středu těla, kde se nachází pohybové centrum.

Vedle posílení břišních svalů, stabilizátorů trupu, svalů zádových i hýžďových, obsahuje toto cviční komplexní cviky (se zapojením celého těla) rozvíjející koordinaci pohybu a rovnováhu. Tím dokáže připravit tělo ke správnému pohybu v každodenních činnostech a navíc dokáže zlepšit sportovní výkony například v běhu, cyklistice, raketových sportech, gymnastice a dalších sportech s důrazem na výbušnost.

Cross gym

Lekce Cross gym probíhá v našem prostředním patře, ve volném prostoru posilovny. Je zaměřená na trénink kondice, jejím cílem je tedy komplexně procvičit celé tělo a zlepšit fyzickou zdatnost, zpevnit a vyrýsovat tělo.

V podstatě jde o zdokonalenou metodu kruhového tréninku, vylepšenou o přítahy, shyby, angličáky a výstupy nebo výskoky na plyobox, což je speciální pomůcka, určená pro trénink síly a výbušnosti. Nejvíce převažují cviky se zátěží vlastního těla, ale hodně se používají i činky, kettlebelly, švihadla a medicinbaly.

Cvičení se skládá z prvků atletiky, vzpírání, veslování a gymnastiky.

Jestli na sobě chcete máknout anebo posunout své hranice, přijďte na Cross gym. Změnu uvidíte hned po pár lekcích.

Kettlebell

Kettlebell je činka ve tvaru dělové koule s madlem, která se za posledních deset let vypracovala ze zcela neznámé pomůcky na preferovaný tréninkový nástroj šampionů MMA, elitních vojenských jednotek, celebrit i široké veřejnosti. Důvod je jednoduchý – kettlebell je kompaktní, v podstatě nezničitelná a schopná sama nahradit nejmodernější fitness náčiní. Ať už je Vaším cílem spalování tuků, tvarování postavy, mobilita, síla nebo výdrž, Kettlebell Vám to se správnou technikou dokáže poskytnout.

Trénink s Kettlebell:

* zlepšuje mobilitu a reflexivní stabilitu * rozvíjí celkovou fyzickou sílu a kondici * zlepšuje svalovou aktivaci díky unikátním nárokům na stabilizační systém způsobených posunutým těžištěm Kettlebell * ergonomický tvar Kettlebell umožňuje větší rozsah pohybu a bezpečnější mechaniku těla než trénink na strojích a jiné činky  * unikátní tvar umožňuje akceleraci během negativní fáze balistických cviků což přidává „virtuální váhu“ k váze kettlebell (tento efekt se dá jen těžko napodobit na strojích nebo s jinou formou zátěže)  * je adaptabilní pro všechny věkové i výkonnostní skupiny a má skvělý přenos do mnoha sportovních odvětví * balistické cviky s kettlebell spalují až 20,2 kalorií za minutu, což je téměř dvakrát tolik co klasické kardio *

Proč trénovat u nás?

  • Kvalita: Naše lekce vede instruktor oficiálně certifikovaný v rámci systému StrongFirst, který poskytuje nejkvalitnější a nejprestižnější vzdělání v oblasti Kettlebell tréninku vůbec.
  • Bezpečnost: Vaše bezpečnost je pro nás na prvním místě, proto s tréninkem začínáme od úplných základů a využíváme efektivní systém progresí a regresí tak, abychom mohli jednotlivé lekce snadno přizpůsobit potřebám každého účastníka.
  • Komplexní přístup: Nejen železem je člověk živ. Pravidelní účastníci našich lekcí získávají možnost absolvovat za zvýhodněnou cenu kompletní pohybovou diagnostiku, včetně sestavení korektivního programu. K dispozici je také online výživový koučink a další služby, které Vám pomohou dosáhnout Vašich cílů mnohem rychleji a efektivněji.
  • Individuální péče: Každý jsme jiný, a to co vyhovuje jednomu nemusí nutně vyhovovat druhému. Proto jsou naše lekce vedeny formou individuálního skupinového tréninku, který kombinuje to nejlepší z individuálního přístupu osobního tréninku a atmosféry skupinových lekcí.

Kruhový trénink

Kruhový trénink je intenzivní intervalové cvičení, při kterém se na jednotlivých stanovištích procvičí celé tělo. Základní intervalem je 40 sekund, po kterých následuje krátká (10-15 vteřinová) pauza na přesun k dalšímu stanovišti. Cviky na stanovištích jsou voleny tak, aby se procvičovaly vždy jiné svalová partie. Je to komplexní trénink rozvíjející svalovou sílu, výbušnost i pružnost.

Kruhový trénink je vhodný pro začátečníky i pokročilé.

Tabata training

Velmi efektivní a náročná metoda intervalového tréninku, při které se zvyšuje fyzická kondice i síla zároveň. Získáte aerobní kondici i nárůst dynamiky. Jeden cvik na svalovou partii se skládá z osmi sérií. Klíčové je při tomto cvičení časování. Každou sérii cvičíme 20 vteřin a následuje pouhých 10 vteřin odpočinku.

Tabata trénink je podle posledních studií jednou nejlepších technik, při které jsou spalovány tuky cvičením.

TOTAL BODY WORKOUT

Momentálně jedna z nejpopulárnějších lekcí v Evropě – zábavná a dynamická, za doprovodu hudby. Základní cviky (dřep, výpad, klik, vzpor, posilování středu těla a rovnováhy) jsou stavěny do jednoduché choreografie s opakováním cvičebních bloků v konstantním tempu. Při těchto lekcích dochází k posilování, ke spalování tuků a následnému tvarování postavy.

Cvičí se s vahou vlastního těla a lekce jsou vhodné pro začátečníky i pokročilé.

TRX

Total-Body Resistance Exercise (cviky pro zatížení celého těla)

Závěsné cvičení rozvíjí tělesnou sílu pomocí funkčních pohybů a dynamických poloh. Při sportu a každodenním cvičení se pohybujeme stále v mnoha rovinách. Lekce na závěsném systému TRX nám umožňuje v těchto rovinách trénovat a získané pohybové návyky pak přenášet do každodenního života.
Svalová hmota se aktivuje rovnoměrně, což snižuje riziko zranění a zvyšuje výkonnost.

Po celou dobu cvičení na TRX je vždy cvičeno pouze s váhou vlastního těla a to ve všech třech rovinách pohybu, což je nejoptimálnější pro komplexní uplatnění pravidel funkčního tréninku. Intenzitu lze však také zvýšit či snížit změnou postoje cvičence oproti závěsnému bodu. Je neuvěřitelné jak posunutí těla o pouhých pár centimetrů změní intenzitu prováděného prvku. V každý okamžik či po každém opakování si lze intenzitu velmi snadno přenastavit. Čím jsme níže pod závěsným bodem, tím se intenzita zvyšuje a naopak. Nejlepší intenzita je taková, abychom vnímali, že posledních pár opakování je prováděno téměř do úplného vyčerpání svalové síly.

TRX byl vyvinut americkými vojenskými, speciálními jednotkami, kteří TRX hojně využívají při svých trénincích na svých základnách i mimo ně. TRX procvičí nejen svalové partie, které jste zvyklí procvičovat při svých trénincích, ale zejména zapojí svaly o kterých jste doposud nevěděli. Při provádění každého cviku je maximálně aktivováno stabilizační svalstvo a jsou zachovány všechna pravidla funkčního tréninku.