Mgr. Tereza Saifrová

Absolventka FTVS oboru fyzioterapie, která se věnuje především diagnostice, cestám nápravy pohybového aparátu a dohlíží na zdravý pohyb klientů v rámci kondičních cvičení. Pro naše klienty nabízí služby klasických sportovních masáží, masáží zad a šíje, kineziologického rozboru, fyzioterapie, kondičních cvičení a stretchingu. V rámci komplexního přístupu nabízí klientům také InBody konzultační rozbor, který je skvělou doplňkovou diagnostickou metodou každého aktivního sportovce amatéra i profesionála.

Ve své praxi se orientuje na sportovní rehabilitaci, spolupracuje s trenéry sportovních klubů, a to nejen v oblasti rehabilitace, ale podílí se také na vedení kondičních tréninků a vytváření individuálních cvičebních plánů sportovců. Zkušenosti získala také v klinické praxi (např. nestátní zdravotnické zařízení endala a unikátní metodologie Human Tecar). V současnosti se jako fyzioterapeut stará o českou triatlonovou reprezentaci a pečuje o naši tenisovou hvězdu Petru Kvitovou.

K Tereze se můžete objednat přímo v prostorách Daily Fitness či využít rezervace přes naší recepci a těchto kontaktech:  +420 222 222 503 nebo +420 702 008 985. Kontaktovat naší fyzioterapeutku můžete také e-mailem: fyzioterapie-naprikope@dailyfitness.cz.

Pokud chcete „ochutnat“, co fyzioterapie a sportovní masáže obnášejí, využijte naší speciální služby Fyzio Light.

Fyzioterapie je zdravotnický obor zaměřený na diagnostiku a terapii funkčních i strukturálních poruch pohybového systému. Svými metodami zasahuje tam, kde jsou pohyb a ostatní fyzické i psychické funkce ohroženy nevhodnou životosprávou a pohybovými návyky, vrozenou vadou, nemocí, zraněním nebo procesem stárnutí.

Základem úspěšné léčby je vždy správná diagnostika pohybového aparátu, na jejímž základě se určí vhodný individuální rehabilitační plán. V rámci samotné léčby se pak využívají nejrůznější manuální terapie a fyzioterapeutické techniky, kompenzační cvičení, práce se svalovou koordinací, stabilitou, přičemž je mnohdy nutné zasáhnout například i do nevhodných pohybových návyků či ergonomie vašeho pracovního prostředí.

Fyzioterapie u nás probíhá v samostatné funkčně vybavené místnosti, která zajišťuje dostatečnou intimitu a komfort, s možností využívat přilehlých prostor fitness centra. Doporučujeme tedy s sebou nosit pohodlné sportovní oblečení.

Kompletní péči o naše klienty zajišťuje naše hlavní fyzioterapeutka Mgr. Tereza Saifrová. Termíny konzultace či potřebného ošetření si objednáte telefonicky či e-mailem.

Naše doporučení

Každý sportovně aktivní klient by měl, dříve než začne s aktivním silovým tréninkem, absolvovat kineziologický rozbor pohybového aparátu. Předejde tak mnoha potížím, které přicházejí s větším zatížením organismu. Chceme, aby u v nás Daily Fitness klienti provozovali zdravý pohyb pod dohledem nejen profesionálních trenérů a lektorů, ale také pod vedením zkušené fyzioterapeutky se znalostí problematiky aktivních sportovců.

Pod pojmem kineziologický rozbor si představte komplexní vyšetření pohybového aparátu, které slouží jak k odhalení příčin zdravotních obtíží, tak i jako preventivní vyšetření vaší (nejen) tělesné schránky. Tento soubor diagnostických postupů obvykle zahrnuje odebrání anamnézy klienta a následně samotné kineziologické vyšetření, využívající například testy kloubní pohyblivosti, svalové síly a koordinace, stability, pohybového a dechového stereotypu, testování zaměřené na konkrétní problém či diagnózu.

Bonusem pro vás je v rámci našeho kineziologického rozboru měření na diagnostickém přístroji InBody, kde se na základě patentované technologie a přesného měření dozvíte nejen něco o složení vašeho těla, množství útrobního tuku, minerálních látek, retenci vody v těle, hodnotě bazální metabolismus, ale i mnoho dalších informací, které ovlivňují zdraví a odolnost organismu. Na závěr komplexního vyšetření získáte vyhodnocení stavu svého pohybového aparátu, tištěné výsledky přístrojového měření InBody a doporučení, jakým směrem se dále ubírat tak, aby vaše tělo bylo zdravé, krásné a plné síly.

Kineziotaping (tejpování) slouží jako metoda léčby či regenerace pro vrcholové sportovce i běžnou populaci. Pomocí tejpů dodáte podporu a stabilitu kloubu bez současného omezení pohybu, zvýšíte prokrvení či odtok lymfy. Dle směru nalepení a zvoleného napětí pásky lze i aktivovat či uvolňovat dané svalové partie. Přesto, že samotná aplikace trvá řádově jen několik minut, je vhodné před samotnou aplikací správně diagnostikovat příčinu potíží a určit vhodné místo a techniku nalepení. Lze se tedy objednat samostatně na Kineziotaping nebo ho lze aplikovat v rámci fyzioterapie.

*** masáž a kineziotaping při jedné návštěvě nedoporučujeme, na namazané pokožce tejpy nedrží